3
Dub
2020
angličtina pro děti doma

Angličtina v karanténě: Jaro pod střechou (day 12-15)

Mám ráda tu nepředvídatelnost aprílového počasí. Nikdy nevíte, jestli vám venku na hlavu nasněží, naprší, nebo vám jarní slunce nepřipeče huňatou čepici. Naštěstí to v tuhle dobu nemusíte řešit, protože jsme všichni doma. A tak, ač by to mohlo svádět k titulku jaro za dveřmi, my si dneska ukážeme, jak si udělat jaro pod střechou. Hezky v angličtině.

Vyhlížet jaro s písničkou

Začneme už tradičně písničkou. Tuhle jsme si dneska pouštěli poprvé a mně přijde milá. Ale hlavně se na ní dá udělat rozcvička. Můžete se u ní naparovat (strut your thing jako včelka, motýl nebo žába), máchat křidýlkama (flap your wings) nebo skákat. A taky vyhlížet jaro s rukou na čele (look around for another sing of spring). Můžete ukazovat na sebeThat is how I know nebo na vás i dítě – That is how we know.

Když zapojíte pohyb, usnadníte dítěti porozumění a bude ho to víc bavit. Doporučuju písničku nejdřív pustit jako video, aby ji děti viděly v reálu. A pak si ji pouštět třeba hned ráno nebo po poledním klidu a společně se u ní protáhnout. To ji ale pouštějte ideálně bez obrazu, ať video děti zbytečně neláká a mohou se soustředit  na děj skrz pohyb.

Písnička z alba Seasonal Songs in Motion od The Learning Station. Pozitivní zpráva – pokud máte Google Play, najdete tam celé album 🙂 Vyzkoušíme a dáme vědět!

Spring is here, Spring is here,
How do you think I know?
I just saw a bluebird (bee/ladybug/butterfly/frog)
And that is how I know!

Spring is here, Spring is here,

How do you think we know?
We just saw a bluebird,
And that is how we know!

Do the bird walk and strut your thing
Do the bird walk and flap your wings
Do anything and look around for another sing of spring!

(frog – do the frog jump and badda bing)

 

Včelky v hrsti

Ti z vás, kteří mají naši knížku říkanek, tak určitě znáte i básničku/písničku Beehive. Mám ji ráda jako říkanku pro ruce a prsty. Sevřená pěst představuje úl, kterými zatřesete a potom postupně včeličky vylétávají (postupně uvolňujeme prsty a počítáme je). Poslední včelka něžně píchne dítě.

Here is the beehive
But where are the bees?

Hidden away where nobody sees.

Watch them come out
Come out of their hive.
One, two, three, four, five.

Bzzzzz…..

Beehive english rhyme

 

Tady je v něžné zhudebněné podobě od Super Simple Songs. Zhudebněnou verzi ale používejte pro zpestření. S mluvenou říkankou se děti naučí vnímat a rozlišovat jednotlivé hlásky v cizím jazyce daleko lépe než s písničkou.

 

Motýlí křídla

angličtina pro děti doma

Touhle výtvarnou aktivitou jsem se inspirovala ve skupině Montessori nápady – děkuju autorce (vlastně všem, bylo jich víc!).

You will need:
– paper tissues (ideally with more than two layers)
– a set of watercolours and brushes + some water
– some clothes pegs
– (optional) – sticky eyes and a piece of craft pipe cleaner = We skipped this one as my girls lost interest in the activity (oops!)

angličtina pro děti
Let’s make some butterflies with colourful wings! Here is a paper tissue. Here is your brush. Now let‘s dip our brush in water and add some colour to it. What colour do you like? Red? Great! Now let’s make big dots on the tissue. Let them blur on the tissue. Wow! Make some more dots/blurs! Which colour do you want now?
Now it’s time to decorate the peg! You can draw a butterfly face on it – two eyes, a looong nose and a mouth. Or stick sticky eyes instead if you want.

After you are finished, let the paper tissue dry. Once it’s dry, attach it neatly to a peg to form a butterfly.

Kytka sem, kytka tam

A když nám poletují motýli, potřebujeme ještě kytky, že? Ty si necháme rozkvést podle tohoto úžasného experimentu. Už se nemůžu dočkat, až ho vyzkoušíme!

You will need:
– a sheet of paper
– a pen/pencil/set of colouring pencils/felt tip pens
– a pair of scissors
– a plate and some water
– a compass (optional)

Let’s do an experiment. I am going to show you some beautiful blooming fowers today! First we need to draw them. If you want, I will show you a trick with a compass. It will make your flowers nice and neat. See! Now colour the flower with the colours you like. And now let’s cut it out. Do you need any help? Now we need to fold the petals. They should point to the center. Perfect! Now pour some water into the bowl. And put the flower on the surface. And just watch! Wow – see how it is blooming! Let’s try another one!

Napište mi pak, co vás a vaše děti bavilo nejvíc. 🙂

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..