3
Srp
2017

Celý svět na dosah: Whole World od Barefoot Books

Léto je čas cestování a poznávání nových vůní, lidí, kultur, obyčejů a krajů. Takřka celý svět nám leží u nohou, byla by proto škoda ho nechtít poznat a objevit na vlastní oči. A vězte, že někdy se dá objevovat, aniž byste museli vytáhnout paty ze své „rodné vísky“. Třeba prostřednictvím knížek pro nejmenší.

Svět jako na dlani

My toho v letošním létě po cizích krajích tolik nenacestujeme, možná proto jsem si o to víc přála tříleté Máje ukázat, jak velký a hlavně pestrý svět ve skutečnosti je.

Když byla Mája ještě batole, často jsme si pouštěli animovaná videa od Barefoot Books. O tomto nakladatelství jsem vám už psala třeba tady. A mezi naše nejoblíbenější písně z jejich repertoiru patřila písnička Whole World se sympatickou melodií, jednoduchou a hlavně praktickou slovní zásobou.

Whole World od Barefoot Books

Postupně jsme objevovali nové a nové písničky a – přiznám se – tato trochu upadla nechtěně v zapomnění. Ale jak už to tak někdy bývá, pěkné věci se k nám dostanou oklikou nebo náhodou i několikrát za sebou.

Mně se písnička připomněla díky Lence Šůnové, majitelce krásného e-shopu v novém kabátku Anglické knížky pro děti a partnerce mého webu. Lenka mi na jaře knížku nabídla k recenzi a je vidět, že zná můj vkus. Počkala jsem na léto, abych mohla tematicky propojit a jsem moc ráda, že jsme měli možnost ji vyzkoušet.

Hravé ilustrace a melodická písnička

Text bezvadně doprovázejí hravé a krásně barevné ilustrace. Téma může na nejmenší děti působit lehce abstraktně, díky nápaditým ilustracím se ale jednotlivé pojmy konkretizují a dítě text snáze pochopí. Barefoot Books často využívá ve svých ilustracích naivní styl, který je dětem blízký a lehce upoutá jejich pozornost.

Další skvělou pomůcku je doplňkové CD, které si s sebou můžete vzít na cesty, ideálně do auta. Mája se s knížkami, ke kterým je doplňkové CD, vždy bezvadně zabaví na zdlouhavých cestách autem. Listuje si v knížkách přesně podle toho, co zrovna zpívají nebo vypráví z reproduktorů.

Zkrátka, ať už se chystáte někam daleko, nebo jen po českých luzích a hájích, tahle knížka i těm nejmenším přiblíží velký svět jako na dlani.

Knížka je teď na e-shopu v akci a když na ni připočtete ještě mimořádnou akci 15 % do konce srpna (platí na veškeré zboží!) je to jednoduše „a must-have“.

The world is a book and those who do not travel read only one page.  

– St. Augustine

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..