12
Čvc
2015

Hush, Little Baby & jiné ukolébavky

Každý podvečer, když naznám nejen já, ale i samotná Mája, že už báboviček, motorek, trampolíny a usilovné celodenní sběratelské činnosti (sběr nezřídka doprovázený i ochutnávkou čehokoli, co se válí v našem bezprostředním okolí) bylo pro dnešek dost, odcházíme domů. Před sebou máme jasný plán: vykoupat se, navečeřet, pustit si písničky a přečíst knížku o holčičce, co jde taky spát. A pevně doufám, že i jít spát.

Sotva překročíme práh našeho bytu, začne Mája divoce máchat ručkama na znamení kachních křidýlek, což je povel, že se jdeme koupat. Znakovou řeč doprovází hlasitým provoláváním slova teta. Což je povel pro písničku. Umí sice říct i lá-lá-lá, ale raději používá zástupná slova pro konkrétní oblíbenou písničku, aby bylo jasné, že nechce ledasjakou. Dříve to bylo up-up-up pro Up In A Balloon, poslední dobou je to teta pro Rachel And The Tree Schoolers. Ale o té až jindy.
Písničky ji vždy krásně uklidní a jsou pěkným zakončením celého dne. Jen zpočátku jsme měli trochu problém nastavit hranici a určit která písnička bude poslední. A pak jsme objevili spoustu písniček o ukládání a usínání. Jsou skvělé, učí Máju, že každá část dne je určená pro něco jiného a krásně na nich vidí, že spinkat chodí všechny děti. Takové moderní ukolébavky. Jejich obliba se různě mění, právě teď má Mája nejraději Rachel, soudím proto, že jsou v ní opravdové děti. Když vidí, jak krásně spinkají, začne se sama ještě před skončením písničky dožadovat postýlky.
Tady je přehled našich nejoblíbenějších. Třeba si tam také najdete tu svou.
My Teddy Bear od Super Simple Songs
Twinkle, Twinkle, Little Star od Super Simple Songs
Sleep, Sleep, Little One od Rachel And The Tree Schoolers
Zdroj: Rachel and The Tree Schoolers
Hush, Little Baby od Lauren Hill, autora animace se mi bohužel nepodařilo vypátrat
Díky, Aničko, za doporučení – je skvělá!
The Bath Song od Super Simple Songs

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..