13
Srp
2017

Number Songs

Moment, kdy Mája poprvé napočítala do deseti v angličtině, si vybavuju naprosto přesně. Ne proto, že jsem se těšila, až to bude (konečně!) umět. Nebo proto, že bychom to dlouho pilovali. A už vůbec ne proto, že to považuju za důležitý mezník v učení se cizímu jazyku. Ostatně, pravidelní čtenáři mého blogu dobře ví, jaký vztah mám ke klasickému učení cizího jazyka v pořadí barvy, zvířátka a počítání.

Jak se naučit počítat bez učení

Ten moment si vybavuju především proto, že mi počítání bylo úplně fuk. Nikdy jsem ji to cíleně neučila – nebaví mě to, ani to nepovažuju za důležité. Je to přesně jedna z těch dovedností, kterou se bude učit v klasické škole, tak nač ji do ní „hučkat“ ještě doma?

O to víc mi spadla čelist, když naprosto nenuceně sama pro sebe napočítala do deseti při koupání ve vaně. Nebyly jí ještě ani dva roky. Dlouho jsem nevěděla, odkud to má, až potom mi to docvaklo: naučila se to z písniček!

Písničky s počítáním u nás frčí dodnes

A protože některé z těch písniček má moc ráda dodnes, připravila jsem pro vás náš top výběr number songs. Klasickou Ten Little Monkeys (byť také byla velmi oblíbená) do něj nezahrnuju, tu jistě znáte všichni. Je léto, uvádím hlavně ty s vodní tematikou. Snad si najdete tu svou.

Five Little Speckled Frogs

Five Little Ducks

 

Three Little Starfish

Tuhle má Mája obzvlášť ráda, i když ji známe jen z cédéčka. Na YouTube se mi podařilo najít jen verzi v podání této roztomilé holčičky.

 

The Ants Go Marching One by One

 

Five Little Fishies in the Sea

A tuhle jsem objevila až při psaní dnešního článku. Už se nemůžu těšit, až ji Máje pustím.

Dáte mi tip na nějakou vaši oblíbenou?

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..