Průvodce anglickými knížkami pro děti

Rádi si s dětmi čtete? A přemýšlíte o tom, že začnete číst i anglické knížky?

Možná ale trochu tápete, jak čtení v angličtině uchopit, aby v tom byla nejen zábava, ale i smysluplný rozvoj.

Nabídka knižního trhu je pestrá, někdy až zahlcující a je snadné se v ní ztratit. Vyhledávání nás stojí spoustu času a vlastně ani netušíme, jestli se knížka bude líbit a jestli text dostatečně vhodný právě pro vaše dítě.

Pokud jste se ve výše uvedených řádcích našli, tak vězte, že jsme pro vás připravili vypiplanou novinku:  Průvodce anglickými knížkami pro děti (v PDF formátu)

77 stránek inspirací na knížky, které dětem – nerodilým mluvčím – pomáhají učit se angličtinu co nejpřirozeněji a nejefektivněji.

Co v Průvodci najdete?

  • Knižní tipy, které jsem za sedm let nashromáždila pečlivým sledováním produkce napříč celým knižním trhem. Neomezuji se na jedno nakladatelství.
  • Knížky převážně britských a amerických autorů vybrané podle mého nejlepšího vědomí a svědomí. Knížky, které mají hodnotný příběh a kvalitní ilustrace.
  • Ověřené tipy, které se nám a našemu okolí osvědčily nejvíc. O kterých vím, že skvěle dětem pomáhají se s angličtinou seznamovat postupně a přirozeně jako s mateřštinou.
  • Knížky pro širokou věkovou škálu – od nejmenších čtenářů (nemluvňat) až po mladší školáky (přibližně do 10 let). Průvodce vám tak poslouží jako společník na cestě za poznávám angličtiny už od narození.
  • Věk ale není tím zásadním pilířem. Důležité je, co se dítě s knihami může naučit, v čem ho daný text dokáže rozvíjet. Proto jsem jednotlivé tipy seřadila do kategorií právě podle tohoto kriteria. V Průvodci tak najdete celkem 15 rozličných kategorií – od hmatových a rytmizovaných knížek pro nejmenší až po knížky určené pro první krůčky v samostatném čtení.
  • Všechny knížky bezpečně testuji na vlastních dětech.

A ještě něco…

V Průvodci nechybí ani ukázkové fotografie obálky a ilustrací u všech titulů, případně odkazy na doporučená videa. A především ukázky textu – můžete si tak udělat vlastní obrázek o náročnosti textu.
Součástí je i můj komentář k jednotlivým tématům a titulům: jak s nimi pracovat a proč jsou vhodné.

Navíc, pokud budete chtít, můžete ode mě dostávat e-mailem více-méně pravidelné aktualizace dalších knížek do té doby. Dokud budu mít inspiraci 🙂

Věřím, že náš Průvodce anglickými knížkami pro děti vám bude kvalitním a milým společníkem na cestě za poznáním anglické literatury pro děti.