20
Čvc
2015

Soutěž Books on the Go

Léto jede na plné obrátky. A jste-li rodičem, pak nepochybně i vaše mozkové závity. Lámete si hlavu, jak to jen zařídit, aby si vaše ratolesti užily co nejvíce letní pohody, ale zároveň využily volný čas i smysluplně. A jak to udělat, aby u starších dětí přechod do školy nebyl až takový šok? Mnozí dospělí si letní dovolenou bez knížky nedovedou představit. A totéž bychom měli pěstovat i u svých dětí: letní prázdniny jsou skvělou příležitostí, jak v nich posílit lásku ke čtení. Nejsou ve škole, mají minimum povinností a spoustu času. A co víc – ke čtení si mohou vybrat, co chtějí ony samy, a ne to, co mají na seznamu od paní učitelky…

Úžasnou inspiraci, jak děti motivovat ke čtení, nabízí letní soutěž Books on the Go, kterou pořádá agentura Class Acts. Podobné virtuální soutěže mají tradici ve Velké Británii i Spojených státech, kde je v létě pravidelně pořádají knihovny. Kladou si za cíl povzbuzovat děti ke čtení i během léta, mimo školní prostředí, aby nevyšly ze cviku a na knížky nezapomněly.

Jak funguje tato soutěž v českém prostředí? Velmi jednoduše. Na následujících stránkách si stáhněte formulář (váš budoucí seznam přečtených knih):

Pak už jen nechte děti číst v angličtině nebo jim předčítejte (předčítat můžete nejen malým, ale i starším dětem – ocení, že s nimi trávíte čas a je to pro ně také velmi přínosné, i když nečtou samy). Nesejde na tom, jak jsou knihy náročné, počítá se každá přečtená knížka. Přečtené knížky pak zaznamenejte do uvedeného seznamu a na konci léta formulář odešlete dle přesných instrukcí na těchto stránkách, kde zároveň naleznete podrobné informace k celé soutěži:
 
Po uzávěrce soutěže dostane každé dítě, které přečetlo nejméně deset knih, certifikát a bude zařazeno do slosování o ceny. A konec léta oslavíte společně s Class Acts na pikniku, který se chystají uspořádat pro všechny účastníky soutěže.
Máte doma málo anglických knížek? Nevadí, stačí si pročíst moje příspěvky na blogu, kde naleznete několik tipů na anglické knížky, nebo se si vyberte z následujícího seznamu:
 
 
Happy summer reading and good luck in the raffle!
Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..