14
Čvn
2015

Super Simple Songs: Animals

Když jsem na webu hledala nějaké jednoduché písničky v angličtině pro Máju, prošla jsem spousty materiálů, ale nic moc mě neoslovilo. Buď to byly příliš složité nebo přeplácané až nevkusné animace nebo se jednalo už o složitější příběhy nevhodné pro její věk.
Spousta písniček je taky postavena na tradičních říkadlech, která plní spíše zvukovou a rytmickou funkci, ale významově jsou příliš složitá (přiznávám, že mnohdy i na mě). Hledala jsem něco jednoduchého: jednoduchá a často se opakující slova, vkusnou grafiku, jednoduchou melodii. Tak aby i ty nejmenší děti, které vůbec nevládnou angličtině, z pouhého kontextu pochopily, o čem písničky jsou.
A povedlo se! Jednou jsem při brouzdání po netu zcela náhodou narazila na odkaz Super Simple Songs a ty mě nadchly. Splňovaly moje představy ve všech ohledech a navíc jsou na webu k dispozici zdarma. Co víc si může česká matka s rodičovským příspěvkem přát?

Super Simple Songs jsou vlastně přibližně deset let starým produktem nadšených učitelů-rodilých mluvčích angličtiny působících v Japonsku, kteří se potýkali se stejným problémem jako já. Nemohli najít dostatečně vhodné písničky, a tak si začali vymýšlet vlastní. Jejich písničky si záhy získaly obrovskou popularitu nejen v Japonsku. O deset let později měla na YouTube videa s jejich písničkami přes 1 miliardu shlédnutí! Dovedete si to představit?

Mnohá videa mají zdarma k dispozici na svých stránkách v záložce Songsa zároveň ve svém e-shopu v záložce Videosnabízí k zakoupení DVD s ucelenými kolekcemi písniček. Velkým bonusem jsou přepsaná slova jednotlivých písniček uvedená pod každým videem.
S Májou jsme si oblíbily písničky o zvířátkách všeho druhu, na tři z nich dávám odkazy níž. Obrovskou výhodou těchto písniček v našem případě je, že se dají krásně aplikovat i na spoustu knížek, které doma máme o zvířátkách. Jak už jsem psala v předchozích příspěvcích, Mája nechce, abych jí četla v angličtině. Ale když jí o zvířátkách v knížkách zpívám, neprotestuje. A když jako bonus přidám jednu z níže uvedených písniček, tak dokonce na pár vteřin projeví i nepředstíraný zájem. A to už za tu námahu stojí!
Walking In The Jungle
Let’s Go To The Zoo
I Have A Pet

Příjemný start do nového týdne. A nezapomeňte:

„Where words fail, music speaks.“

2 Responses

  1. Jů, ta je taky moc dobrá, teď jsem jí pustila Máje a zapomněla u toho žvýkat snídani 🙂 Ukolébavky budou v jednom z dalších dílů, tak ji tam s tvým svolením přidám 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..