17
Led
2016

Ten Reasons For My Two-Year Old

dsc_0039_u2_logo

Asi před týdnem jsem se zúčastnila soutěže vyhlášené jazykovou školou Keytone English, která pro výherce připravila poukázky na lekce angličtiny pro děti. Podmínkou soutěže bylo napsat důvody, proč by se naše děti měly učit anglickyPůvodně jsem chtěla napsat rychlou a stručnou odpověď, ale čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem se do toho zamotávala. Nakonec z toho vzniklo důvodů hned deset a musím přiznat, že mě dost svrběla ruka, protože se mi jich v hlavě urodilo mnohem víc. Jen kdo by to chtěl číst, že? A protože jsem v té soutěži vyhrála (jupí!!!), rozhodla jsem se o sepsané důvody s vámi podělit. Potěší mě, když se i vy na oplátku podělíte o ty vaše.  
Tímto zároveň děkuju zmiňované jazykovce za pěknou soutěž a těším se na další.

P.S. Z výhry v soutěži mám nesmírnou radost. Nikdo přece nemusí vědět, že vlastně vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Text díky tomu o to víc vypadá jako výherní. 

P.S.II Soutěž jsem sdílela na facebookových stránkách DoubleBubble, takže jste se mohli zúčastnit i vy! Plyne z toho ponaučení, že sledovat mé stránky se vyplatí… 🙂

Mých deset důvodů

 A tady už je těch zmiňovaných DESET důvodů, proč je důležité, aby se Mája učila anglicky:

  • v  Protože hrátky v angličtině mohou být zábavné, dobrodužné a obohacující jako jakýkoli jiný způsob hraní. Ne-li víc.
  • v  Protože by byla škoda, kdyby někdy nepoznala slova jako bamboozled, tiddlywinks nebo gobbledygook.
  •  v  Protože má mnohem více možností, jak se vyjádřit. Už teď některým slovům, např. monkey, knee, circle a running, dává přednost před českými. Znějí jí prostě líp.
  • v  Protože si jednou bude moci přečíst všechny ty úžasné knížky od nakladatelství Usborne Publishing.
v  Protože v angličtině mají Prasátko Peppa, Simpsonovi i Harry Potter úplně jiný rozměr.
  • v  Protože je krásné umět zazpívat Prší, prší i Rain, Rain Go Away.
v  Protože přes angličtinu může nahlížet pod pokličku do jiných světů a nechat se jimi inspirovat.
  • v  Protože bude-li chtít porozumět dnešnímu světu, bude to pro ni s angličtinou mnohem jednodušší. Angličtinu jako první jazyk používá celkem 400 miliónů lidí světě. Je oficiálním jazykem v 53 zemích. A anglicky se dorozumí každý 5. člověk na světě.
v  Protože z neurologického hlediska je prokázáno, že učení cizího jazyka v raném věku má pozitivní vliv na rozvoj mozku a zvyšuje chuť k učení i objevování nových věcí i v pozdějším věku.
  • v  A protože ji to vážně baví. Což je ten nejhlavnější důvod.
 
 
TODAY is a great day to learn something new…
 
 
 
 
 

2 Responses

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..