25
Srp
2015

Workshop: Write Your Own Book

 

Letní prázdniny se pozvolna šinou ke konci. Tak trochu soucítím se všemi těmi školkou i školou povinnými, na které od září čeká „ústavní“ výchova. I v dospělosti se mi koncem léta vracívá ten pocit lehce sevřeného žaludku při představě, co všechno mě v novém školním roce čeká. Co všechno budu muset pojmout, přečíst a našprtat, byť valnou většinu bych si z toho sama nikdy nevybrala. O prázdninách je ale všechno jinak…


Prázdniny totiž dávají dětem svobodu. Svobodu hrát si, na co a jak chtějí; svobodu spát, jak dlouho chtějí; svobodu malovat a tvořit, co chtějí; svobodu dovádět, skotačit a sportovat, jak chtějí; svobodu číst to, co chtějí.

Jen je potřeba je ke všemu dostatečně motivovat. Zkusili jste je v létě nalákat na čtení v angličtině soutěžemi? Stále není pozdě zasoutěžit si v rámci Books On The Go (do konce léta) nebo Vícejazyčnost je bohatství (do 19.10.).

Ale co když vaše dítě v létě žádná anglická knížka neoslovila? Nevadí, nenuťte ho, má přeci prázdniny. Anebo mu prodlužte léto a nechte ho, ať si napíše svoji vlastní! Pražské knihkupectví a kreativní prostor Bylo Nebylo – Once Upon A Time připravilo pro děti originální anglickou literární dílnu, kde si takovou vlastní knihu mohou vytvořit pod vedením rodilé mluvčí, spisovatelky a učitelky angličtiny Peppur Chambers. Skvělý nápad!

 

Read, write, create!

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..