14
Kvě
2018

Léto s angličtinou 2018

Vážně už je tady léto? Papírově se má ohlásit až za měsíc, ale stačí vyjít odpoledne ven a všechno je jinak. S čím dál kratším jarem přicházíme o pozvolné těšení na horké letní slunce, rozpálené ulice a večerní víry vzduchu provoněného bouřkou. Chtělo by to déšť, ale… Nechme to na přírodě.

Nejvyšší čas přihlásit děti na příměstský tábor, ať mají rodiče čas přes den snít a v noci bdít. Stejně jako v loňském a předloňském roce, i letos vás nenechávám na holičkách a pokusila jsem se přichystat alespoň základní přehled příměstských táborů v cizím jazyce. Protože, jak už jsem tu řekla mnohokrát, nejlépe se děti cizí jazyk učí na pozadí aktivit, které je baví.

P.S. Předem se omlouvám za pragocentrismus, pokud byste měli tip na nějaký mimopražský příměstský tábor v angličtině, moc ráda jej do příspěvku uvedu!

Speak&Do

Tahle jazykovka je opět náš velký favorit. Nikdy nezklame a má stejnou filozofii jako my: nechte děti hrát, dělejte s nimi, co je baví, ony se už jazyk naučí samy, při hře. Její majitelka Bára Kvasničková by se navíc pro děti rozdala.

V loňském roce byla Mája z jejich tábora, kde děti putovaly po anglosaském světě, naprosto nadšená! Sice mi o bezprostředních zážitcích nestihla moc říct, protože pravidelně cestou domů blaženě usnula v autě, ale měli jsme vše předem krásně popsané v materiálech a také jsme dostali spoustu fotek přímo z místa činu. O tom, jak se Mája měla, si můžete podrobněji přečíst v letním zápisu do deníku. Navíc se nám s rodilými mluvčími báječně rozmluvila. Našla jsem jedno loňské domácí video natočené asi měsíc po kurzu. Byly jsme zrovna doma zavřené s rýmičkou, a přitom Mája toužila být někde na lodi… (Omluvte kvalitu nahrávky, bylo to natočené spontánně mobilem; stejnětak nepořádek na zemi je zcela spontánní 😉 )

Letos máte opět na výběr ze dvou termínů pro děti ve věku 3-10 let v krásném prostředí na Kampě. A témata jsou víc než slibná: osvědčená Cesta kolem světa, Z pohádky do pohádky aneb výpravy za hrdiny anglických dětských knížek, nebo The Best Of (výběr nejoblíbenějších aktivit z kurzů). Podrobnější info na webu Speak & Do.

Playground English 

Playground English je moje druhá srdcovka. Sice jsme jejich tábor zatím ještě nezkusili, ale moc se těším, až to vyjde. Letos jsme bohužel prošvihli všechny termíny, jsou tak skvělý, že mají bez reklamy plno už v lednu!

Přesto je tu zmíním, protože je už dlouho sleduju a mají krásný program, originální nápady a supertalentovanou lektorku Káju Shipstead. Nejen učí, ale navíc báječně maluje a zpívá!

Kids&Us

Na své si přijdou i malí milovníci a malé milovnice dinosaurů, vikingů a pohádek. Tábory bývají půldenní, do 13:00 hod. Program je pečlivě připravený a sestává z aktivit, které maximálně podporují aktivní cizojazyčný rozvoj dítěte – od pohybu, přes divadlo až po storytime a kretivní aktivity. Jazyková škola se sympatickými učebnami nabízí čtyři různé termíny v různých lokalitách, určitě si vyberete.

KidDům

Také KidDům pro všechny hravé děti přichystal letos celou kupu táborů – můžete si vybrat ze dvou jazykových verzí, české a anglické. Mezi tématy nechybí superhrdinové, vesmír, věda, roboti a inženýři-stavitelé. Příměstské tábory budou přístupné dvěma věkovým kategoriím (4 až 6 let, 7 až 12 let) a termíny jsou vypsané na celé léto!

Supercamps

SuperCamps.cz pořádá letní příměstské tábory pro bilingvní děti a děti se znalostí angličtině. Na letošní léto připravilo tři témata pro různé věkové kategorie: Young Explorers (od 8 let) zaměřené na turistiku; Rookie YouTubers (od 10 let), ve kterém se děti naučí točit dokumentární filmy a vyzkouší si točit první YouTube videa, a Minecraft & Action (od 6 let) – dopoledne s Minecraftem, odpoledne venku na vzduchu a v pohybu!

League5Football

Lákavý, sportem nadupaný program nabízí i toto sportovní sdružení vedené rodilými mluvčími. Nebojte se, název je zavádějící, vaše děti zdaleka nebudou jen hrát fotbal, ale budou se celý den všestranně sportovně rozvíjet: čeká je i minigolf, beach volejbal, návštěva bazénu i akvaparku a spoustu dalších aktivit. Tady je video z jarního kempu:

 

Muddum

Více než lákavě zní i program výtvarné dílny Muddum na Letné. Celé dva týdny s nimi mohou vaše ratolesti objevovat skrytá zákoutí Letné a při tom se seznamovat s kinetickým uměním. Program bude probíhat v angličtině, češtině i španělštině.

British Council

Pro milovníky klasiky nesmím opominout i nabídku letních příměstských táborů Britské rady. Program je pro starší děti (dvě věkové kategorie 7 – 10 let a 11 – 15 let). Dopoledne se učí angličtinu klasickým způsobem v učebnách, odpoledne vyráží na vzduch procvičit nově nabité znalosti.

My už máme vybráno, škoda, že jsou ty tábory jen dva měsíce! ?

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..