15
Kvě
2019
příměstské tábory angličtina

Léto s angličtinou 2019 – tipy na letní příměstské tábory

Sice to venku vypadá na chladné podzimní dny, ale ve skutečnosti je nejvyšší čas promyslet program na léto. Už jste zvažovali příměstské tábory? A pokud ano, troufnete si vyslat svoje ratolesti na anglický? Určitě se toho nebojte, je to to nejlepší, co pro cizojazyčný rozvoj dítěte můžete udělat. Jako každý rok, i letos Vám DoubleBubble přináší tipy na ty nejlepší tábory z nejlepších.

I letos se ale musím omluvit z nedostatku, kterému se mi nedaří čelit. Většina tipů je bohužel na Prahu. Chcete mi pomoct? Napište mi, jestli víte o nějakém super-cool příměstském táboře mimo Prahu a já ho moc ráda do příspěvku zařadím. Tak ale teď už pojďme na to!

Snažila jsem se vybrat takové tipy, které jsou svým přístupem k malým dětem a cizím jazykům nejblíže mé filozofii, tedy přirozené cizojazyčné výchově. Kde se děti učí angličtinu ne s učebnicí a tabulí v klasické učebně, ale na pozadí aktivit, které je baví. Kde cizí jazyk je všudypřítomným doplňkem, nikoli hlavní náplní. Kde ho děti zažívají v reálných situacích a ne v simulovaném prostředí.

Speak&Do

Speak&Do je pro nás klasika, která rozhodně nezklame. Mentalita této jazykovky je velmi podobná tomu, co sama podporuji, totiž: nechte své děti si hrát tak, jak je baví a nenuťte je do cizího jazyka. Samy si ho přirozeně nasají na pozadí aktivit, do kterých se se zájmem ponoří.

Letošní téma by si neměli nechat ujít milovníci pohádek a příběhů. Na děti od tří let čeká  program nabitý podmořským světem, princeznami, rytíři a superhrdinami a nemine je ani putování kolem světa. Každý den budou k dispozici dva až tři kvalifikovaní rodilí mluvčí a jeden až dva čeští lektoři. Termíny a podrobnosti budou brzy na webu Speak&Do.

 

Playground English 

Další moje srdcovka. Báječná jazykovka, která srší nápady a nakažlivým entusiasmem majitelů – česko-anglického manželského páru Karolíny a Luka Shipsteada. Během tábora na děti čeká spoustu kreativního dovádění, tvoření, hudby a pohybu. V prostorách jazykovky i na čerstvém vzduchu v Kralupech nad Vltavou. Termínů je ve hře více, ale nejsem si jistá, jestli už nejsou plné od ledna, tak jako vloni a jiných letech…

 

Kids&Us

Další stálice na poli sympatických jazykovek letos zvolila dva typy táborůpůldenní kreativní tábory a celodenní sportovní tábory. Jednotlivé turnusy probíhají v různých lokalitách v Praze (Nové Butovice, Modřany, Malešice a Vršovice) a jsou různě tematicky zaměřené (od tenisu, přes jízdu na koních až po pláž nebo život na statku). Všechno – jak jinak než – 100% jen v angličtině.

Little Bubbles 

Další tip na bezva příměstské tábory – tentokrát kombinace dobrodružství, jógy, angličtiny a her. Na výběr máte hned z několika turnusů a témat: vesmírné putování, cesta kolem světa, cesta za zvířaty nebo škola čar a kouzel. Všechny turnusy probíhají na Praze 7. Pro více info klikejte tady.

KidDům

Máte doma malé vědátory, techniky a milovníky lega? Pak byste si neměli nechat uniknout příměstské tábory od Kid Dům pořádané v červenci i srpnu na pražských Vinohradech. Dopoledne děti tráví v herně poznáváním technických zákonitostí, konstruováním či programováním, odpoledne vyrazí na průzkum do venkovního terénu. Tábory probíhají ve dvou jazykových verzích – české a anglické – a jsou určeny pro různé věkové kategorie (4–12 let). Pro bližší informace o termínech a programu mrkněte sem.

Supercamps

SuperCamps pořádá v Praze letní příměstské tábory pro bilingvní děti a děti se znalostí angličtině různých věkových kategorií.

Na své si přijdou třeba malí milovníci počítačového světa a kódování. Během pětidenního příměstského tábora mají možnost naučit se základní kódovací techniky za použití jednoduchého programovacího jazyka Scratch, spolu s vývojem jednoduchých mobilních aplikací pomocí MIT App Inventor. Mezi další táborová témata patří  Videohry, nováčci YouTubeři nebo Výpravy za keškami (jednodenní příměstské tábory).

Na všech turnusech se děti dopoledne věnují tematickému zaměření a odpoledne vyráží na čerstvý vzduch za pohybem. Protáhnou se třeba na lezecké stěně Gutovce, navštíví Freestyle Kolbenka jump-park, nebo třeba botanickou zahradu v Troji.

 

League5Football

Sportem nadupaný program nabízí i sportovní sdružení League 5 vedené rodilými mluvčími. Nebojte se, název je zavádějící, vaše děti zdaleka nebudou jen hrát fotbal, ale budou se celý den všestranně nejen sportovně rozvíjet. Pro bližší informace kontaktujte přímo jejich trenéry prostřednictvím webové stránky nebo na FB. A pro inspiraci si pusťte jejich promo video:

Class Acts

ClassActs letos přichází se dvěma tématy. Pro starší děti má připravený Creative English Camp (7–14 let) plný kreativního učení angličtiny, ale také výletování a tvoření.

V druhém turnusu Fantasyland budou děti ve věku 5–7 let putovat fantazijním světem a setkávat se s pohádkovými postavami všeho druhu. Čeká na ně při tom kreslení, čtení a vyprávění příběhů a spousta tvoření a mnohé další.

British Council

Pokud jste přece jen milovníci klasiky, tak by vás mohl zaujmout kompromis, který nabízí British Council. Dopolední výuka v učebnách nenásilnou formou pod vedením kvalitních lektorů, odpoledne zábavný program plný sportu, vědeckých pokusů, divadla a výtvarných činností.

Už jste si vybrali? ?

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..