12
Kvě
2018

Naše oblíbená videa 2

Je tomu víc než rok, kdy jsem pro vás napsala článek o tom, jaká máme oblíbená videa v angličtině. Sepsala jsem vám v něm i kritéria, kterými se při výběru animovaných seriálů v angličtině řídím. Za tu dobu Mája povyrostla a repertoár se nám trochu obměnil. Uzrál tedy čas na další článek – tentokrát anglické animované seriály vhodné pro cca čtyřleťáky.

Co nám zůstalo

Stále si občas pouštíme Super Simple Draw a Peppa Pig, ale Maisy Mouse už asi definitivně vzala za své. Přeci jen je určená pro mladší než čtyřleté publikum, i když věřím, že nové epizody by Mája ještě vzala na milost. Poměrně dlouho neviděla a nechtěla WOW English. Ale právě tyto díly v posledních týdnech zažívají malý comeback, asi to bude tím, že jí chybí dospělá osoba (jiná než já), která by mluvila anglicky.

Naše animované novinky

Co je ale úplně nového? Tady je na náš výběr z posledních pár měsíců:

Charlie and Lola

https://www.youtube.com/watch?v=qWD4FieqNQw

Rozpustilý britský animovaný seriál o dvou sourozencích z pera mé oblíbené autorky a výtvarnice Lauren Child. Vznikl na motivy knižní předlohy a vypráví všední i nevšední zážitky Loly předškolního věku a jejího o pár let staršího bratra Charlieho. Máje nejvíc imponuje, jak Lola pokaždé něco vyvede a jak to za ní její starší brácha žehlí. Zatímco Lola má imaginary friend Soren Lorensen, Mája má od té doby, co na tenhle seriál kouká, imaginárního bráchu. (Žofka o něm neví). Mě zase nejvíc na seriálu baví sledovat jazyk Loly, plný drobných nedokonalostí a vynalézavostí typických pro dětskou fantazii. Na to by se tak krásně psala nějaká lingvistická práce! A podobně jako u Maisy, i na tomto seriálu produkovaném britskou BBC, je skvělé, že vznikl na základě knižní předlohy. Můžete tak své ratolesti pořídit i pár knížek a vracet se k epizodám při večerním čtení. Naše oblíbená je It Wasn’t Me! Pokud by Vás zajímalo, co autorku inspirovalo k vytvoření obou postav, doporučuju tento rozhovor v The Guardian.

Ben and Holly’s Little Kingdom

Tenhle britský seriál ze světa kouzelných skřítků elfů a víl u Máji vede. U mě trochu míň, hlavně proto, že jednotlivé epizody jsou na můj vkus trochu dlouhé – musím si tak dávat hodně pozor, na kolika epizodách se dopředu domlouváme. Dnes už je Mája trochu starší, tak zápletce rozumí podstatně lépe, než tomu bylo před rokem. Ve třech letech se jí seriál také moc líbil, ale přišlo mi, že se na něj dívá, protože ji zajímají skřítci a hlavně že se na něco dívá, ale ději moc nerozumí.

Zajímavostí je, že seriálovým postavičkám propůjčila hlas řada herců, která také namluvila hlasy postaviček v Peppa Pig. Když posloucháte seriál na pozadí jako kulisu, začnou se vám vybavovat postavičky jako Daddy Pig, Mummy Pig a mnohé další.

Little Princess

Tuhle britskou sérii jsme objevili relativně nedávno. Rozverná a tak trochu nezbedná princezna Máje hodně imponuje. Převážná většina dílů nese v názvu spojení I want… nebo I don‘t want…, takže – jak už název napovídá – princezna se učí pochopit, že ne vždy je středobodem vesmíru. Princezniny nápady často zavání průšvihem. Možná proto se Máje tolik líbí. Bonusem pro mě je, že charakter jednotlivých postav a jejich dialogy pobaví i dospělé publikum.

Poslední novinka

Tak to byla naše nejnovější trojka. Před týdnem jsem Máje také pustila jeden díl ze série o myšce baleríně Angelina Ballerina. Je už sice z prostředí pro malinko starší holčičky, ale Mája ji docela hltala. Jako každou malou holčičku i ji zajímá, co dělají ty starší. Tak uvidíme, jestli nám vydrží.

 

Doufám, že si vyberete. A uvítám všechny tipy na vaše oblíbené seriály či filmy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..