5
Bře
2020
angličtina pohádky

Naše oblíbená videa 3

Zatímco Mája se ve dvou letech dívala na TV zřídka, Žofinka už kouká – zvlášť teď v zimních a sychravých dnech – častěji. Nedá se nic dělat, vlastně je to přirozené. Chce dělat všechno, co starší sestra. Co u ní frčí? A co si nově oblíbila šestiletá Mája?

Dvouletá Žofie

CocoMelon

Žofie, krom Maisy Mouse, kterou s oblibou v tomto věku sledovala i Mája, miluje CocoMelon. Nedá se nic dělat, proti gustu žádný dišputát. Tiše doufám, že se v tomto trochu posune dá. Cocomelon je nekonečná série klasických nursery rhyme i písniček o každodenní rutině těch nejmenších (jídlo, mytí rukou, koupání, uspávání apod.). Že naše Žofie není jediné dítě, kterému se tento druh pořadu líbí, svědčí i počet odběratelů, který se vyšplhal na 74 milionů.

Poslední dobou už naštěstí tolik neprotestuje proti Super Simple Songs, které dříve velmi razantně odmítala slovy: Ne. Chci mimi! Jasný signál, že nic jiného než to zpívající mimino s přerostlou hlavou neprojde. Stále platí pravidlo, že TV doma je v angličtině, a stále ji limituji. Bez protestu se to neobejde, ale zatím si mé děti nějak nevytvořily autokontrolu…

Šestiletá Mája

U Máji se toho co do vkusu hodně změnilo. Bohužel se posouvá směrem, který se mi úplně nezamlouvá. Trpělivě ale vyčkávám, věřím, že se to časem zase upraví. Chce sledovat to, co mají rády děti v jejím okolí. Z videí, která jsem uváděla v článku Naše oblíbená videa 2, se jí líbí už jen Peppa Pig a občas Ben and Holly.

Horrid Henry

Ze všeho nejvíc teď Máju zajímají „povedené” kousky pěkně vykutáleného, místy až otravného rošťáka Henryho, které nejprve vyšly v 90. letech knižně (autoři Francesca Simon a Tony Ross) a s rostoucí popularitou – prodalo se bezmála 21 milionů výtisků – se dočkaly i podoby animovaného seriálu.

K prohnaným hrdinům se navíc přidalo období akční. Mája se už dva roky strašně touží dívat na Miraculous: Tales of Ladybug & Cat Noir (česky Kouzelná beruška a černý kocour), ale protože uvádějí doporučený věk 8+ (někde jsem viděla i 9+), a jí je čerstvých šest, nechává mě to chladnou. S argumentem – a na co by ses dívala, až ti bude osm?

PJ Masks

Touhu po akčních hrdinech prozatím naplnil francouzsko-britský animák PJ Masks. A mně nezbývá, než trpělivě a melancholicky vzpomínat na období Ben and Holly.

Style Files Hair Tutorial  

YouTubeři se nám zatím úspěšné vyhýbají a moje srdce plesá. Novinka, kterou ale má Mája teď opravdu ráda, je tak trochu předstupeň tohoto fenoménu. Pevně věřím, že u něj nějakou dobu  vydrží. Sunny Day Style File Hair Tutorial je improvizované kadeřnictví, ve kterém vybraným dětem (tedy většinou holčičkám) nechávají na hlavě vyčesat různé kreatury – od duhy až po pejsky a králíky… No nekoukejte na to, když je to v angličtině!

Topsy and Tim

Kdybych si měla vybírat z Májina playlistu , tak jedničkou z celé hitparády by za mě byl určitě seriál BBC (CBeebiesTopsy and Tim o dobrodružství pětiletých dvojčat. Je to televizní ztvárnění série populárních knih autorské dvojice Jean and Gareth Adamsonových, které vycházely v 60. a 70. letech. Celkem vyšlo 130 dílů, kterých se prodalo přes 21 milionů kousků.

Na co se doma díváte vy? Podělte se, inspirace není nikdy dost!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..