O projektu

Barvy, zvířátka, napočítat do deseti…

angličtina a děti

Opravdu se dá takto v dětech vypěstovat přirozený a pozitivní vztah k cizímu jazyku? Pokud si myslíte, že tudy cesta nevede, jste na správném místě. Web DoubleBubble přináší rodičům inspiraci, jak mohou sami citlivou, přirozenou a hravou formou seznamovat své děti s cizím jazykem. Aniž by ho prosazovali na úkor mateřštiny. Vítejte!

Jste tu poprvé a nevíte, jak se zorientovat? Zkuste si nejprve přečíst, jak tento projekt vznikl. Mohlo by vás také zajímat, proč je dobré, aby se s cizím jazykem seznamovaly už malé děti. A proč se musí zapojit i rodič. Kde vlastně má na to všechno brát čas? Vždyť platí dítěti jazykový kurz, tak to by mělo stačit! Jestli jsem vás přesvědčila, tak pokračujte klidně dál! V našem blogu najdete spoustu informací, třeba jak si nastavit domácí prostředí,  aby bylo vhodné pro zdravé, hravé a nenásilné představování cizího jazyka malému dítěti. Nechybí v něm ani nepřeberné množství nápadů na říkanky, knížky, audio&video, tvoření nebo třeba hry a hračky. A nakonec se můžete podívat i na to, jak to chodí u nás.

V zákulisí

DoubleBubble už dávno není projekt jedné mámy, která se potřebovala vypsat z nového nápadu na mateřské. Kdo tedy za dnešní podobou projektu DoubleBubble stojí?

Chrlička nápadů, jazykozpytka, taky trochu fotografka. A máma!

tým doublebubble

Petra Vojtová, překladatelka, toho času na rodičovské dovolené. Stále hledá cestu, jak zpestřit všední chvilky, nejen o cizí jazyky. Když nezpestřuje, cvičí (nebo sní o tom, jak jednou bude pořádně a pravidelně cvičit), fotí, upravuje fotky, vzdělává se nebo čte. A taky vaří a dělá všechno to ostatní nudné ale nutné a každodenní, co se snaží zpestřit.

Krotitel nápadů, kameraman, střihač, zvukař, fotograf. A táta!

O projektu DoubleBubble

Ondřej Vojta, toho času pořád v práci, největší opora své ženy. Stále hledá cestu, jak se z toho všeho nezbláznit. Když nepracuje, poslouchá hudbu s velkými sluchátky. Fotí, natáčí nebo upravuje fotky a stříhá videa. Vzdělává se, běhá po lese, čte nebo sní o tom, co vyfotí.

Rádi odvádíme smysluplnou a kvalitní práci. Ale i oku lahodící. Takovou, která je nám vlastní a ze které vyzařuje naše energie. Na webu najdete pouze naše fotografie. Online kurzy jsme také produkovali sami. Za kamerou, ve střižně i nahrávacím studiu – tam se s mým mužem potkáváme, když jsou děti u babičky nebo spí.

Dvě pokusné králice & hluboké studnice inspirace

Dcery Mariana (6 let) a Žofie (3 roky).

O projektu DoubleBubble

Milované dcery, které když nejsou zrovna v sobě, tak táhnou za jeden provaz. Když nedupou, neběhají, neskáčou, nezpívají, nekreslí, neobjevují svět, nekoukají na telku a nehrají na flétnu, tak prostě jen jsou. Bezstarostné a krásné.

 

Ilustrátorka, kreativní učitelka, kterou chcete pro své dítě. Majitelka krásného altu. A máma!

Monika Narovcová

Monika Narovcová je nedílnou součástí našeho týmu už od chvíle, kdy s námi spolupracovala na prvním vydání říkankové knížky Little Hand & Finger Plays. Její kouzelné akvarely dnes dělají radost dětem ve víc než 600 rodinách. Od loňského roku se jejími obrázky mohou těšit i ty děti, které rády tleskají s našimi kartami Hand Clapping Games! S jejími ilustracemi si vaše děti mohou vyhrát i v našem novém produktu Fold&Rhyme! A tím naše spolupráce rozhodně nekončí.

Kreativní grafička,  jogínka a cyklistka. A máma!

Marie Kolářová

Marie Kolářová grafička

Když necvičí jógu a nesjíždí Slapy na paddleboardu, trajdá někde na kole. Nebo ponocuje s deadliny a u toho vyjídá dětem čokolády, které si odložily na později.

Marie Kolářová se grafickým návrhům věnuje intenzivně i dlouho. Nejenom proto jsme si ji vybrali ke spolupráci na všem souvisejícím s grafikou – od webu až po tištěné produkty. A jsme tomu moc rádi!

Korektury

České texty na webu neprochází korekturou. Pokud objevíte nějakou chybičku, nedejbože hrubičku, napište nám na petra@doublebubble.cz. Budeme moc vděční, že nám pomůžete udělat web hezčím a čitelnějším místem.

Veškeré publikované anglické texty prochází profesionální korekturou pana Dr. Roberta Russela, oblíbeného vyučujícího dlouhodobě působícího na Ústavu translatologie na FF UK v Praze. Jeho erudice, jazykového citu a smyslu pro detail si nesmírně vážíme!

Pište nám!

Napadlo vás něco? Chtěli byste nám něco napsat? Budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu. petra@doublebubble.cz