7
Dub
2020
angličtina pro děti s pohybem

Angličtina v karanténě: Let’s Get Moving (Day 16-19)

Přiznám se hned na začátku – nejvíc problémů mi v karanténě dělá přinutit děti (natož sebe) ke smysluplnému pohybu. Nepočítám-li maraton, který naše děti několikrát denně běží po bytě a jehož jediným smyslem je sesypat stropní omítku sousedům na hlavu. Tak jsem si říkala, že by mohlo být dobré téma zkusit pohyb nějak řídit. Aspoň na chvíli. Tady jsou tři odzkoušené tipy, které obě moje děti (šest let a dva a půl roku) celkem bavily. Byť třeba mladší Žofie v nich tolik smyslu až tak neviděla.

Cvičíme doma

Angličtina s pohybem pro dětiNedávno jsem na stránkách Tvoříme s prožitkem (mimochodem – výtvarné aktivity a výzvy zakladatelky stránky Radky Rubešové moc doporučuju) objevila moc sympatickou aktivitu – závodění pastelek. A upravila jsem ji na naše podmínky, tedy smysluplné hraní v angličtině. Podívejte se na naše video, jak takový Pencil Race může vypadat.

You will need:
– a large sheet of paper taped to the floor (or just several A4-sized sheets taped together)
– coloured pencils
– two cups

Let’s do a pencil race! First we need to tape a laaarge sheet of paper to the floor. Now let’s mark the START in the beginning of the paper. We will place a cup with 5 pencils here. Choose the colours you want use in the race. And now let’s mark the FINISH to the other end of the paper and place another, empty cup there. Good job! Are you ready? Great – then stand in the beginning and ready – steady – go! Take a red pencil and start running. Draw a straight line! Great, drop the pencil in the empty cup and come back! Hurry up, hurry up! Now take  a yellow pencil and draw a zigzag line! Come back, quick! Now draw a wavy line with a blue pencil! Hurry up! Run, run, run… Drop the pencil in the cup!…

Once the first player is finished, it’s the other player’s turn. You can measure the time to see who is faster or just play for the fun of it without competing.

Cvičíme před garáží

Naše holky strašně rády skáčou klasického panáka. Hopscotch se dá hrát i v angličtině, návod jak na něj najdete třeba tady:

Já jsem ale chtěla zkusit něco nového, neokoukaného, navíc klasického panáka jsme vždycky skákaly česky. Chtěla jsem hru s křídami, kterou můžete hrát před garáží/na opuštěném parkovišti/plácku. A se kterou si děti procvičí to, co se s naší domácí školou už naučily – třeba klíčová slova z našich uplynulých výzev.

Nakreslíte si několik čtverců – libovolný počet ideálně 9-12, aby to děti zvládly uskákat. My jsme měly 12 a do nich celkem 4 symboly (po dvou barevných provedeních) a jednu nedvojici. Symboly jsem vybírala dle předchozích výzev: ruka, bacil, list, strom, houba, duha/srdce. Krom toho si taky dítě procvičí barvy, pravou, levou nohu a skákání žabáka. Pokud dítě ještě neumí pravá/levá, stačí říkat one foot, two feet

How to play:

First let’s draw a grid. Then we will draw one symbol inside each square – draw a red leaf here. And a green tree here… Great! Now let’s play. Stand here, on the start. And now hop on the left foot on the green tree. Both feet – rainbow! Frog jump on the purple flower!…

Once you have jumped on all the filds, you are finished! And then it’s the other player’s turn. The winner is the person who has not fallen 🙂

Cvičme v rytme anglicky

No a pokud jste se ještě nezapotili, můžete si vyzkoušet takové domácí anglické Cvičme v rytme. Řeknu vám, že udělat třicet Jumping Jacks několikrát za sebou – to už jsem dlouho nezažila! A sousedi pod námi asi taky ne.

S tímto videem se jednoznačně naučíte počítat i do 30 (ale to je celkem nepodstatné). Ale mnohem lepší je, že vás video naučí slovní zásobu související s pohybem – třeba back turns, Jumping Jacks, side bends, squats, side deep squats a taky ski hops. A ještě se udržíte fit! Jděte do toho!

1 Response

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..