19
Led
2021

Jak na angličtinu doma se staršími dětmi

Pravidelní čtenáři vědí, že tenhle blog tak trochu roste se mnou. Respektive s mými dětmi. Snažím se vám přinášet tipy, jak vést děti k cizím jazykům už raného věku. Protože jedině tak může dítě cizí jazyk vstřebávat co nejpřirozeněji, podobně jako mateřštinu. Už od začátku blogu se ale setkávám s dotazy co dělat, když je dítě starší a s angličtinou začíná nebo se v ní zatím nikam neposunulo?

Read More

18
Led
2021

Dětské říkanky s extra bonusem pro dospělé

O tom, jak blahodárné účinky mají říkanky na cizojazyčný rozvoj malých dětí, už určitě víte. Věděli jste ale, že se s nimi mohou krásně a hravě učit i dospělí? Pokud ne, rozhodně doporučuju přečíst velmi zajímavý guest post, který pro stránky DoubleBubble připravila kreativní lektorka angličtiny Lenka Dvořáková. Lenko, děkuji za báječnou inspiraci!

Read More

23
Dub
2020

Angličtina pro děti v karanténě: Earth Day

Jak jste včera oslavili Den Země? My dloooouhou procházkou po lese. A protože na lesní téma už jsme v našem seriálu Angličtina pro děti v karanténě psali, našla jsem v archivu aktivity, které se tematicky také hodí. Domácí miniskleník pro pozorování růstu semínek a výtvarný pokus s jarní tematikou. Holky aktivity moc bavily, jak se můžete přesvědčit v přiloženém videu. Přidáte se k nám?

Read More

16
Dub
2020

Naše oblíbená videa 4

Píšete mi, že ty výzvy nestíháte. Tady tedy jedno malé přiznání – já taky ne 🙂 Pojďme tedy trochu zvolnit. Další díl do minisérie Na co se díváme jsem tu dávala celkem nedávno, proto mi bylo hloupé dávat stejné téma. Ale když ono se to v dnešní době tak nějak hodí – čí děti nesedí u televize víc než dřív? Tak můžou sedět u anglické a zaplácneme jaksi dvě mouchy jednou ranou.

Read More

7
Dub
2020

Angličtina v karanténě: Let’s Get Moving (Day 16-19)

Přiznám se hned na začátku – nejvíc problémů mi v karanténě dělá přinutit děti (natož sebe) ke smysluplnému pohybu. Nepočítám-li maraton, který naše děti několikrát denně běží po bytě a jehož jediným smyslem je sesypat stropní omítku sousedům na hlavu. Tak jsem si říkala, že by mohlo být dobré téma zkusit pohyb nějak řídit. Aspoň na chvíli. Tady jsou tři odzkoušené tipy, které obě moje děti (šest let a dva a půl roku) celkem bavily. Byť třeba mladší Žofie v nich tolik smyslu až tak neviděla.

Read More

3
Dub
2020

Angličtina v karanténě: Jaro pod střechou (day 12-15)

Mám ráda tu nepředvídatelnost aprílového počasí. Nikdy nevíte, jestli vám venku na hlavu nasněží, naprší, nebo vám jarní slunce nepřipeče huňatou čepici. Naštěstí to v tuhle dobu nemusíte řešit, protože jsme všichni doma. A tak, ač by to mohlo svádět k titulku jaro za dveřmi, my si dneska ukážeme, jak si udělat jaro pod střechou. Hezky v angličtině. Read More